Dzień Patrona 2018

To już drugi raz obchodziliśmy święto naszej szkoły – Dzień Patrona. W tym roku udaliśmy się całą szkołą z pielgrzymką do Pasierbca, gdzie ks. Jan Rec spędził ostatnie 3 lata ze swojego życia. Towarzyszyli nam pan dyrektor Wiesław Job, ks. proboszcz Władysław Skoczeń, ks. katecheta Paweł Zawiślan, kl. Grzegorz Kowalski, wychowawcy i nauczyciele, nauczyciele emerytowani, rodzina ks. Reca oraz przedstawiciele rodziców z przew. Rady panią Joanną Fryczek. Naszej wyprawie towarzyszyła słoneczna pogoda, która pozwoliła nam podziwiać piękne widoki na sadeckiej i limanowskiej ziemi. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu zachwyca swoim pięknem i cudowną atmosferą. Uczestniczyliśmy tam we Mszy św., podczas której modliliśmy się za swoich rodziców, nauczycieli, księży, kolegów i za swojego patrona. Wysłuchaliśmy ciekawego świadectwa o ks. Janie Recu, z ust kustosza i byłego proboszcza ks. prałata Józefa  Waśniowskiego. Poznaliśmy również historię powstania sanktuarium i zaskoczeni byliśmy tym, że ma ono związki z położonymi niedaleko Siedlisk Zagórzanami. Wzmocnieni duchowo modlitwą i fizycznie smacznymi drożdżówkami i lodami odjeżdżaliśmy z żalem z gościnnego Pasierbca. A w drodze powrotnej planowaliśmy kolejną wyprawę, bo bardzo spodobał nam się ten sposób spędzania święta naszej szkoły.

 

Skip to content