„Idzie jesień, plony niesie, jesień kolorowa” – powitanie jesieni w przedszkolu i w zerówce

W poniedziałek 25 września najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności przywitali panią jesień. Z tej okazji jesienne kolory pojawiły się zarówno na dekoracjach, jak i na ubrankach przedszkolaków. Dzieci  przyniosły także do przedszkola dary kojarzące się z nową porą roku. Podczas zabaw sensorycznych poznawały nazwy jesiennych skarbów i ich wykorzystanie. Po wspólnej zabawie kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy, owoce z sadu i warzywa przyozdobiły kąciki przyrody w obu grupach.

Podczas zajęć dzieci poznały oznaki jesieni, bawiły się w jesienne zabawy i nauczyły się nowych piosenek. Na koniec, ćwicząc współpracę, wykonały grupowe prace plastyczne: grupa 4-,5-latków wykonała jesienne drzewo, a grupa 6-latków portret pani jesieni. Tego dnia, podczas świetnej zabawy, wszystkie przedszkolaki zdobyły wiele nowych wiadomości i umiejętności.

Tekst: p. Magdalena Gębarowska, p. Katarzyna Kania
Zdjęcia: p. Magdalena Gębarowska, p. Katarzyna Kania, p. Barbara Smoszna
Skip to content