II Szkolny Konkurs Kaligraficzny

Dnia 12 maja 2023 roku odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów z klas 1-3. Celem konkursu było zachęcenie najmłodszych uczniów do pięknego pisania oraz rozwijanie ich umiejętności kaligraficznych.

W konkursie wzięli udział uczestnicy z każdej klasy, wyłonieni w eliminacjach klasowych. Byli to:

Klasa 1:  Aleksandra Cieśla, Alicja Kowalska, Lena Wojtas

Klasa 2a: Maria Kwarcińska, Miłosz Ligęza,  Patrycja Wojna

Klasa 2b: Zuzanna Ligęza, Lena Osika, Kaja  Szura, Martyna Szambelan

Klasa 3a: Emilia Gucwa, Martyna Jamrozy, Emila Ligęza

Klasa 3b: Ewa Ligęza, Urszula Job, Zuzanna Rutka

Dzieci były bardzo podekscytowane i gotowe do wykorzystania swoich umiejętności w praktyce.

Zadaniem uczestników było przepisanie  wybranego cytatu kaligraficznym pismem. Ponieważ rok 2023 jest rokiem Wisławy Szymborskiej,  cytatem były słowa poetki, polskiej noblistki: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,  jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

W trakcie konkursu panowała pełna skupienia atmosfera. Każde dziecko pracowało z zaangażowaniem i dokładnością, dbając o estetykę swojego pisma.  Po zakończeniu pisania, prace zostały zebrane i ocenione przez jury, które składało się z nauczycielek klas 1-3 pań: Magdaleny Przetacznik, Małgorzaty Laskowskiej, Lucyny Gawlik- Bajorskiej.

Podczas  ceremonii wręczenia nagród, dyrektor pan Wiesław Job ogłosił wyniki konkursu. Mistrzem Kaligrafii została uczestniczka z klasy 3a- Martyna Jamrozy, która zachwyciła jury pięknem i starannością wykonania swojego cytatu. Wicemistrzem Kaligrafii została  uczennica  również z klasy 3a- Emilia Gucwa, natomiast II Wicemistrzem Kaligrafii została  uczestniczka z klasy 1 Lena Wojtas. Gratulujemy.

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców i obejmowały pamiątkowe dyplomy oraz zestawy artystyczne z materiałami piśmienniczymi, które miały na celu dalsze rozwijanie zainteresowań plastycznych zwycięzców. Nagrody wręczała pani Anna Nowak- przewodnicząca Rady Rodziców.

Konkurs kaligraficzny w klasach 1-3 okazał się nie tylko doskonałą okazją do wykazania się umiejętnościami pisarskimi, ale także wspaniałą zabawą i możliwością rozwijania kreatywności.

tekst i foto: Magdalena Przetacznik

Skip to content