Droga do gwiazd : Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych Juniorów

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Reca w Siedliskach Michał Wiejaczka wystartował w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych Juniorów. Zawody odbyły się w dniach 8-11.06.2023 miejscowości Kruszyn na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego. Zawody modeli rakiet zostały rozegrane w siedmiu konkurencjach. Michał wystartował w sześciu konkurencjach. Podczas trzydniowych zmagań było olbrzymie zmęczenie, chwile zwątpienia, a nawet buntu, gdy modele ginęły, lądowały w wysokim zbożu lub na środku stawu daleko poza lotniskiem. Jednak dzięki znakomitemu przygotowaniu i ogromnemu wsparciu kolegów i koleżanek z klubu wywalczył 3 medale Mistrzostw Polski Juniorek – srebrny w konkurencji modeli rakiet wysokościowychS1A, drugi medal srebrny w konkurencji modeli rakiet z opadaniem wirowym S9A i brązowy w konkurencji modeli rakiet kosmicznych S7. Serdecznie Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji.

tekst i foto :  Instruktor trener klasy mistrzowskiej Grzegorz Goryczka

foto: Damian Rafa

Skip to content