Klasy trzecie w krakowskim zoo

Dnia 5 czerwca 2023r. klasy 3a oraz 3bz wychowawczyniami: Małgorzatą Laskowską i Magdaleną Przetacznik udały się gminnym autobusem elektrycznym na wycieczkę do Zoo w Krakowie.

Pogoda dopisała, więc wszyscy z przyjemnością spacerowali i obserwowali mieszkańców ogrodu zoologicznego. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z odległych, egzotycznych krajów. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Trzecioklasiści podziwiali różne ptaki m.in. papugi, pawie, bażanty, strusie, szpaki, sowy, flamingi. Uczniom bardzo podobały się spacerujące żyrafy, antylopy, zebry, tapiry, a także słonie. Wiele emocji wzbudzili drapieżni mieszkańcy ogrodu, a szczególnie tygrysy i lwy, majestatycznie przechadzające się po swoim terytorium. W pawilonie, gdzie panuje ciemność, grupa mogła podziwiać zwierzęta aktywne nocą tj. jeżatki afrykańskie, leniwce, nietoperze, pancerniki, kanguroskoczki, jeże białobrzuche. Interesującym miejscem zwiedzania było egzotarium pełne rzadkich gatunków płazów, gadów i ryb.

Pobyt w zoo dostarczył uczniom wiele pozytywnych emocji. Zrobione zdjęcia i zakupione pamiątki będą przypominały o tej niezwykłej wycieczce. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory, śpiewali i wzajemnie dzielili się wrażeniami z wycieczki.

tekst i foto: Magdalena Przetacznik

Skip to content