Konkurs czytelniczy w Gorlicach

Dnia 17 kwietnia 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy.

W tym roku skierowany był do uczniów pasjonujących się lokalną historią . Z uwagi na 100 rocznicę bitwy pod Gorlicami miał formę testu „BITWA GORLICKA 1915”. Celem organizatorów było kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o ważnych wydarzeniach historycznych; głębsze zaznajomienie się z historią regionu; zainspirowanie i zachęcenie młodzieży do podjęcia samodzielnych studiów nad historią, sięgania do źródeł historycznych.

Do konkursu zgłosiło się 90 uczniów z powiatu gorlickiego. Nasze Gimnazjum godnie reprezentowali: Ewelina Synowiec IIIa, Bartłomiej Laskowski IIIb, Aleksandra Sowa IIa, Mateusz Fryczek IIa, Daria Michniak IIb, Sylwia Sarkowicz IIb, Maria Wojna IIb, Klaudia Rymek IIb, Kamil Motyka Ia, Jan Tarsa Ia.

Wizyta w Powiatowej Bibliotece stała się też okazją do zapoznania z jej organizacją, regulaminem, zbiorami. Młodzież chętnie skorzystała z możliwości zostania czytelnikami biblioteki i wypożyczała książki. Ucieszyła ich możliwość internetowego rezerwowania książek i przedłużenia wypożyczeń oraz to, że karta czytelnika biblioteki publicznej umożliwia im wypożyczanie książek nie tylko w bibliotekach gorlickich ale także w Siedliskach i Bobowej.

Magdalena Przetacznik

Skip to content