Sprzątanie świata 2015

Dnia 25 marca 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Siedliskach wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w sprzątaniu najbliższej okolicy przyłączając się w ten sposób do akcji „Sprzątanie świata”. W porządkowaniu „świata” wzięły udział klasy 4-6 Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Wyjście w teren poprzedzone zostało apelem, który miał na celu przybliżenie uczniom celu akcji, przypomnienie zasad segregowania odpadów oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w czasie sprzątania.

Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, ruszyli ze szkoły w wyznaczone do sprzątania rejony.

Po zakończonej akcji z poczuciem dobrze wykonanej pracy potrzebnej środowisku uczniowie wrócili do szkoły. Pozostała refleksja, że być może w przyszłym roku będzie mniej śmieci do zebrania, a tym samym poprawiona zostanie estetyka naszej miejscowości.

Skip to content