Konkurs pięknego czytania – etap szkolny

W dniach 04.02. – 06.02.2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Konkurs rozgrywany był w pięciu kategoriach, tj.:

  • Uczniowie z klas 1 – 2
  • Uczniowie z klas 3 – 4
  • Uczniowie z klas 5 – 6
  • Uczniowie z klas 7 – 8
  • Uczniowie z klasy III gim.

Uczniowie musieli przeczytać przygotowany fragment prozy, z ulubionej książki dla dzieci i młodzieży, zawierający dialog i opis.  Jury oceniało: zachowanie limitu czasu (do 3 min.), poprawność czytania, dykcję i emisję głosu, interpretację czytanego tekstu, umiejętność zainteresowania czytelnika.

W pierwszej kategorii  wystąpili uczniowie tylko z klasy 2, i byli to: Malwina Gawlik, Zuzanna Ligęza, Franciszek Bajorski, Michał Mruk, Emilia Walczyk i Maja Wojna. Decyzją jury, w skład którego wchodziły pani Małgorzata Laskowska i pani Beata Janus,  zwycięzcą konkursu w kategorii klas 1- 2 został Franciszek Bajorski.

W drugiej kategorii wystąpili uczniowie z klas 3 i 4, i byli to: Jakub Popławski, Natalia Podsadowska, Amelia Pierz, Karolina Krzysztoń, Anna Dyl, Gabriela Tarasek, Kinga Job, Zuzanna Skrobot, Katarzyna Kafel, Dawid Barczyk, Bartosz Bogusz, Hubert Hadała i Martyna Tarsa. Decyzją jury, w skład którego wchodziły pani Renata Rzepka, pani Krystyna Karp i pani Beata Janus,  zwycięzcą konkursu w kategorii klas 3- 4 został Hubert Hadała .

W trzeciej kategorii wystąpili uczniowie z klas 5 i 6, i byli to: Nicola Barczyk, Emilia Gawlik, Emilia Sowa, Karolina Orłowska, Aleksandra Wojtas, Milena wojna, Gabriela Ligęza, Anna Krawczyk, Weronika Mucha, Anita Fryczek, Gabriela Synowiec i Marcelina Szymczyk. Decyzją jury, w skład którego wchodziły panie polonistki Krystyna Stec-Rafaka i Krystyna Karp oraz pani Beata Janus,  zwycięzcą konkursu w kategorii klas 5- 6 została Karolina Orłowska .

W czwartej kategorii wystąpiły dwie  uczennice  z klas 7 i 8, i były to: Aleksandra Laskowska i Daria Ligęza. Decyzją jury, w skład którego wchodziły panie polonistki Krystyna Stec-Rafaka i Krystyna Karp oraz pani Beata Janus,  zwycięzcą konkursu w kategorii klas 7- 8 została Daria Ligęza.

W piątej kategorii wystąpiły uczennice z klas III gimnazjum, i były to: Wiktoria Fryczek, Gabriela Rymek, Urszula Ziomek i Marlena Cieśla. Decyzją jury, w skład którego wchodziły panie polonistki Krystyna Stec-Rafaka i Krystyna Karp oraz pani Beata Janus,  zwycięzcą konkursu w kategorii klas  III gimnazjum została Gabriela Rymek.

Wszyscy laureaci będą reprezentować naszą szkołę  6 marca w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w Krakowie .

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknego czytania przygotowanych tekstów a laureatom – zwycięstwa.

 

Skip to content