Mała akademia rysunku i malarstwa

W tym roku szkolnym wznowiliśmy kółko plastyczne, w którym uczestniczyli uczniowie z klas 4-6. Spotykaliśmy się w każdy czwartek, a zajęcie nazwaliśmy małą akademią rysunku i malarstwa. Nawet zdalne nauczanie nie pokrzyżowało nam planów, kontynuowaliśmy pracę on linę. Uczyłam dzieci kompozycji, rysowania trójwymiarowych przedmiotów z użyciem światła i cienia, martwej natury, proporcji twarzy, ludzkiego ciała, zwierząt oraz roślin. Wykazaliśmy się też fantazji, stworzyliśmy dekoracje, projektowaliśmy kartki świąteczne, fantastyczne zwierzęta, drapieżne rośliny i braliśmy udział w konkursach. Uczestnicy, a było ich 30, ćwiczyli swój warsztat plastyczny rysując węglami, sepia, miękkimi ołówkami, suchymi i olejnymi pastelami oraz akwarelami. Urządziliśmy również wystawę indywidualna projektów mody Patrycji Hojnor z 5 klasy, która namalowała 35 inspirujących akwareli. Patrycja, jeszcze raz gratulujemy talentu i pracowitości. Dla uczniów naszej szkoły zajęcia były bezpłatne, za co dziękujemy naszemu dyrektorowi Wiesławowi Jobowi, a efekty wielogodzinnej pracy można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Prace były na tak wysokim poziomie, że ekspozycję zmienialiśmy co tydzień. Wszystkim uczestnikom gratuluję efektów i życzę udanych wakacji.

tekst i foto: Agnieszka Śliwa-Klara
Skip to content