Laureat ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z matematyki

David Barczyk, uczeń klasy VI naszej szkoły został laureatem 3 miejsca ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z matematyki OLIMPUS w sesji wiosennej. Opiekunem naukowym Davida jest pani Elżbieta Ligęza. Gratulujemy sukcesu!

Olimpiada Olimpus z matematyki przeznaczona jest dla uczniów IV, V, VI, VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz I, II i III liceum ogólnokształcącego i ma zasięg ogólnopolski. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji zimowej tylko jedna z podanych odpowiedzi może być poprawna. Zadania testowe do olimpiady przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Olimpiada z matematyki zawiera zadania o różnym stopniu trudności, dlatego każdy uczeń może spróbować swoich sił. Pozwala też urozmaicić program zajęć oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

Skip to content