Nicola będzie reprezentować Małopolskę w krajowym finale Turnieju Wiedzy Pożarniczej

We wtorek 17 maja 2022 roku w Wieliczce przeprowadzono Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Systematyczna praca i wytrwałość  przyniosły dawno oczekiwany sukces. Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Bobowej od kilkunastu lat organizuje eliminacje gminne w których uczestniczą uczniowie ze wszystkich szkół. Wielokrotnie nasi uczniowie reprezentowali powiat gorlicki na szczeblu wojewódzkim, ale dopiero teraz uczennica klasy VIIIb Nicola Barczyk ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Reca w Siedliskach  przygotowywana przez pana Grzegorza Bogusza zwyciężyła w swojej grupie wiekowej i będzie reprezentować województwo małopolskie na finale krajowym.

Uczestnicy, będący zwycięzcami w poszczególnych powiatach województwa małopolskiego, mieli do rozwiązania test pisemny złożony z 30 pytań. Następnie najlepsi zakwalifikowani zostali do finału, gdzie przed jury udzielali odpowiedzi ustnej.  Nicola Barczyk prowadziła w swojej grupie wiekowej już po pierwszym etapie, by w drugim umocnić jeszcze swoją przewagę.

Należy dodać iż uczeń z SP Dominikowice Hubert Krzemiński odniósł identyczny sukces co Nikola. Oboje zostali reprezentantami województwa małopolskiego na finale krajowym.

Opiekunem grupy reprezentantów z powiatu gorlickiego był Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek wraz z rodzicami i nauczycielami.

tekst: dh Tomasz Tarasek, foto: Marcin Krzemiński

Skip to content