Obchody Roku Henryka Sienkiewicza w naszej szkole

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości.

Aby uczcić to wydarzenie uczniowie klasy VI przygotowali słuchowisko radiowe- wywiad z Henrykiem Sienkiewiczem, w którym opowiada o swoim dzieciństwie, latach szkolnych, pierwszych próbach pisarskich, inspiracjach przy tworzeniu Trylogii oraz okolicznościach otrzymania nagrody Nobla. W audycji w rolę Henryka Sienkiewicza z powodzeniem wcielił się Mateusz Wojtas a dziennikarki zagrały: Gabriela Rymek oraz Wiktoria Fryczek. Słuchowisko zrealizował Kamil Krawczyk. Nad całością czuwała Magdalena Przetacznik.

Audycja stała się częścią III Szkolnego Konkursu „Czytam i rozumiem” organizowanego przez Magdalenę Przetacznik. W tym roku był on poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi. Zadaniem uczestników konkursu było na głośne i piękne przeczytanie fragmentu powieści Henryka Sienkiewicza („Pan Wołodyjowski” lub „Krzyżacy”) oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania związane z czytanym tekstem.

Zgłosiło się 14 uczniów: z klasy VI SP oraz Gimnazjum: Aleksandra Sowa, Wiktoria Woźniak, Daria Michniak, Klaudia Rymek, Gabriela Rymek, Kamil Krawczyk, Kacper Pruś, Karolina Madej, Julia Szura, Karolina Rafa, Martyna Michalik, Kamil Motyka, Jan Tarsa, Sabina Martuś.

Uczestników konkursu oceniało jury złożone z pań nauczycielek języka polskiego w naszej szkole: Krystyny Stec- Rafa, Krystyny Karp, Marioli Ligęza.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce Daria Michniak
II miejsce Karolina Madej
III miejsce Aleksandra Sowa

Gratulujemy!

Nagrody zostaną wręczone 10.06.2016 w czasie akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

Skip to content