Pasowanie na Czytelnika w szkolnej bibliotece

2 lutego 2024 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Reca w Siedliskach zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie teatrzyku kukiełkowego pt. „Czerwony Kapturek”, przygotowanego przez uczniów klasy IV pod kierunkiem pani Barbary Zielińskiej.  Następnie od swoich starszych koleżanek z Samorządu Uczniowskiego pierwszoklasiści dowiedzieli się,  jak należy dbać o książki oraz jakie korzyści płyną z ich czytania. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę spotkania wszyscy uczniowie otrzymali  bajeczki oraz Wyprawki Czytelnicze ufundowane przez Instytut Książki w ramach projektu „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.

tekst: p. Mariola Ligęza, foto: Damian Rafa

Skip to content