Podróż do mlecznej krainy

Dnia 21.11.2023r odbyła się wycieczka klas trzecich wraz z wychowawczyniami do Mleczarni BOGONI w Bogoniowicach. Głównym celem tego wyjazdu było zapoznanie dzieci z procesem produkcyjnym wyrobów mleczarskich, obejrzenie hal produkcyjnych, laboratorium oraz ludzi pracujących w mleczarni. Na początku dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu na terenie hali produkcyjnej. W dalszej części  obserwowały prace różnych urządzeń przetwarzających mleko. Z  zainteresowaniem słuchały pani przewodnik i przyglądały się maszynom. Uczniowie byli pod wrażeniem ogromnych ilości sera i mleka zgromadzonych w jednym miejscu.

Zajęcia były ciekawe, dzieci dowiedziały się skąd się bierze mleko, sery i produkty mleczne zanim trafią do sklepu. Na zakończenie wizyty w mleczarni uczniowie zostali zaproszeni na degustację kulek serowych, które w tym dniu wyjątkowo wszystkim smakowały. Ponadto wszyscy chętni mogli zakupić wybrane produkty bogoniowickiej mleczarni.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i była cennym źródłem wiedzy, bo mogli zobaczyć to, co do tej pory oglądali tylko na ilustracjach. Wizytę  zakończyliśmy wręczeniem podziękowania za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas i przekazanie nam wielu cennych wiadomości.

tekst i zdjęcia: p. Małgorzata Laskowska

Skip to content