Warsztaty edukacyjne w Lusławicach

W czwartek 23 listopada 2023 roku w ramach obchodów 90 rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego, klasa VI brała udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Penderecki przez dziurkę od klucza”. W trakcie warsztatów uczniowie zwiedzili ekspozycję multimedialną, wystawę fotograficzną Janusza Marynowskiego i Tamary Pieńko. W ramach Dnia Otwartego w  Europejskim Centrum Muzyki młodzież mogła również zatopić się w dzieła tkane historią i wspomnieniami o Krzysztofie Pendereckim. Pod koniec warsztatów uczniowie znaleźli się w sercu obiektu, czyli w sali koncertowej przeznaczonej dla 650 słuchaczy oraz estradą o powierzchni 200 metrów kwadratowych. Z  wielkim niedosytem, Arboretum Krzysztofa Pendereckiego, zostawiliśmy na następną wizytę.

tekst: p. Barbara Pacion, zdjęcia p. Agnieszka Śliwa-Klara

 

Skip to content