Spotkanie z książką

W dniu 25 listopada 2023 roku uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami: Panią Małgorzatą Laskowska i Panią Beatą Janus ze  Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Reca w Siedliskach wybrali się autobusem elektrycznym udostępnionym przez Urząd  Gminy w Bobowej na wycieczkę do miejskiej  Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali spotkania z Panią Bibliotekarką. Zostali przyjęci bardzo ciepło i serdecznie. Panie zapoznały dzieci z okazałym księgozbiorem, elektroniczną kartą czytelnika, opowiedziały o swej pracy i nowinkach bibliotecznych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły wśród uczniów kolorowe, bogato ilustrowane książeczki. Następnie w tęczowej czytelni rozpoczęła się zabawa rozwijająca pamięć. Wszyscy spisali się doskonale. Następnie wysłuchały 10 zalet „Dlaczego warto czytać książki?” Na koniec każde  dziecko  własnoręcznie  wykonało zakładkę do książki z materiałów przygotowanych przez panie bibliotekarki. Po udanym spotkaniu pełni wrażeń oraz z pamiątką w postaci zakładki do książki wróciliśmy  do szkoły.

Tekst: p. Beata Janus, zdjęcia: p. Beata Janus, p. Małgorzata Laskowska

Skip to content