Wycieczka do „Muzeum Lizaka” w Jaśle

Dnia 8 maja dzieci z zerówki wraz z paniami udały się do pierwszego na świecie Muzeum Lizaka w Jaśle. Po muzeum oprowadzała pani przewodnik, która opowiedziała dzieciom o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała ich produkcja. Dzieci podziwiały różnego rodzaju lizaki, różniące się kształtem, wielkością i kolorem. Miały okazję powąchać aromaty dodawane do lizaków. Największą atrakcją była możliwość własnoręcznego uformowania lizaka. Na wycieczce zagościliśmy również w pizzerii, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach tworzenia własnej pizzy. Dzieci mogły samodzielnie wykonać swoją pizzę, miały wszystkie składniki przygotowane na stołach, a następnie spróbować własnej pizzy, która była przepyszna. Wycieczka była bardzo ciekawa, ale przede wszystkim słodka i smaczna. Dzieci zadowolone z uśmiechem na twarzy i własnoręcznie zrobionym lizakiem wróciły do szkoły.

Tekst i foto: p. Katarzyna Kania

Skip to content