Powitanie wiosny i Konkurs Recytatorski w klasach I – III

19 marca 2021, kilka dni wcześniej niż planowano, w klasach I- III lekcje zastąpiły wiosenne zajęcia.  Tego dnia odbył się również XXIII Szkolny Konkurs Recytatorski „Świat dziecka w poezji”.

Niewątpliwie dzień ten był bardzo wesoły, wielokolorowy i atrakcyjny. Wszystkie dzieci ubrane były w różnorodne wiosenne stroje: kwiatowe suknie, wianki, barwne krawaty i muchy, ukwiecone kapelusze (klasa III). Dekorację stanowiły barwne motyle i kwiaty, wazon z  baziami (klasy Ia)  oraz gazetka na powitanie wiosny (klasa Ib). Szkołę wypełniły melodie wesołych piosenek śpiewanych przez uczniów poszczególnych klas. Doceniono najatrakcyjniejsze wiosenne stroje: z klasy Ia- Łucji Fryczek, z klasy Ib- Zuzanny Rutki, z klasy II Julii Pater, a z klasy III Leny Szura. W klasach tego dnia nie było typowych lekcji, a  wiosenne zajęcia połączono  z konkursami.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Świat dziecka w poezji” organizowany przez panią Annę Motykę. Po klasowych eliminacjach do konkursu przystąpiło 15 uczestników. Wszyscy reprezentanci klas otrzymali pamiątkowe dyplomy. Oto wyniki Konkursu:  I miejsce:  Urszula Bienias klasa II, II miejsce:  Łucja Fryczek klasa Ia  oraz Szymon Osika klasa II , III miejsce: Urszula Job klasa Ib oraz Bartosz Durlak klasa Ib. Wyróżnieni zostali: Emilia Gucwa klasa Ia, Martyna Jamroży klasa Ia, Maksymilian Nowak klasa III, Justyna Tarasek klasa III, Natalia Urbanek klasa III. Zwycięzcom i wyróżnionym uczestnikom konkursu pan Dyrektor Wiesław Job  wręczył dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy.

Dzień ten stał się również okazją do wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz nagród zwycięzcom i wyróżnionym uczniom w Szkolnym Konkursie Ekologicznym „Segregujemy odpady”.

Tego dnia pożegnaliśmy  na jakiś czas naukę stacjonarną w szkole, ponieważ od poniedziałku 22 marca 2021 klasy I- III rozpoczynają naukę zdalną.

 

                                                                                                                             Magdalena Przetacznik

Skip to content