Wycieczka do Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce Zdrój

19 maja 2023 r. uczniowie klas II naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Rabkolandu w Rabce-Zdroju. O godz. 7.30. 26 uczniów wraz z trzema opiekunami – paniami: Aliną Skórską, Lucyną Gawlik – Bajorską oraz Beatą Janus wyruszyło autobusem elektrycznym do Parku Rozrywki Rabkoland. Po dotarciu na miejsce wycieczka rozpoczęła się od warsztatów edukacyjnych „Krucabomba! Jak zostać wynalazcą?”. Dzieci w podczas warsztatów poznali historię szalonego wynalazcy Krucabomby i jego zabawnych pomocników, jakimi są Owce iRenki. Lekcja przeprowadzana była na terenie całego parku z naciskiem na pracownię naukowca czyli Machinarium. Zajęcia te są kreatywną formą zabawy i z pewnością rozbudzą w każdym dziecku Małego Wynalazcę. Pod opieką animatora wykonały własnoręcznie zabawkę, którą wzięły ze sobą jako pamiątkę. Po zakończonych warsztatach Rabkoland zapewnił możliwość aktywnego wypoczynku i relaks tym, którzy postanowili wypróbować wszystkich atrakcji parku. Znajduje się w nim wiele obiektów godnych najwyższej pochwały, m.in. strefa dla dzieci, rodzinna i ekstremalna. W sumie znajdują się tu aż 22 miejsca – pełne ruchu, bogactwa kolorów oraz oryginalnych postaci. Nie brakuje również karuzel, których jest aż 34! Oprócz popularnych w innych parkach urządzeń znajdują się też takie atrakcje jak Łódź Wikinga,
Koło Widokowe, Balerina, Pontony czy ekstremalny Music Express. O godz. 14.30 zmęczeni ale szczęśliwi wyruszyliśmy w powrotną podróż do Siedlisk. Na miejsce dotarliśmy o godz. 17.00 gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Tekst i foto : p. Beata Janus

Skip to content