Przedszkolaki i ich pierwsza przygoda w siodle

Dnia 12 maja 2023 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Rancza Przyjaciół Przyrody w Stróżach. Wyjazdowi towarzyszyły ogromne emocje, bo na maluchy czekało wiele atrakcji i był to ich pierwszy tego typu wyjazd. Już sam przejazd autobusem elektrycznym wzbudził u dzieci ekscytację, w końcu nie co dzień mają okazję korzystać z takiego sprzętu.

Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy przywitani przez obsługę rancza i oprowadzeni po jego terenie. Dzieci zostały zapoznane z zasadami panującymi w placówce. Zaopatrzone w niezbędną wiedzę udały się na największą przygodę tego wyjazdu, czyli jazdę konną. Przedszkolaki dostały kaski i zostały zaproszone na przejażdżkę. Każde z nich zdecydowało się wsiąść na konia, mimo, że niektórzy bardzo się bali.

Kiedy wszystkie dzieci zakończyły jazdę na koniach, czekała na nich lekcja w stajni. Podczas niej maluchy poznały wszystkie mieszkające w Stróżach konie, miały okazję bliżej się z nimi zaprzyjaźnić i je pogłaskać. Dowiedziały się, jak wygląda hodowla koni, jak należy o nie dbać, poznały nazwy podstawowego wyposażenia .Po zakończonej lekcji w stajni udały się do zagrody kucyków, by swoja wiedzę sprawdzić w praktyce i spróbować swoich sił w szczotkowaniu.

Po tych jakże interesujących zajęciach na dzieci czekała kolejna niespodzianka – dmuchana zjeżdżalnia i ogromne bańki mydlane, którymi dzieci były zachwycone. Gdy spożytkowały już swoją energię skacząc, zjeżdżając i biegając, obsługa zaprosiła ich na warsztaty, na których uczyły się ozdabiać koszyczki z wikliny papierowej – podczas tych zajęć powstały małe arcydzieła. Odbył się również quiz przyrodniczy, w którym nasze przedszkolaki miały okazję wykazać się zdobytą wiedzą.

Żeby naszym maluchom nie zabrakło energii do dalszej zabawy, po pracy twórczej pracownicy rancza zaprosili ich na ciepły posiłek. Po nim na dzieci czekała kolejna atrakcja, tym razem było to malowanie twarzy. Największą popularnością cieszyły się motywy księżniczek i superbohaterów.

Pod koniec naszej przygody każde z dzieci otrzymało dyplom przyjaciela przyrody i mogło oddać się zabawie na dmuchanej zjeżdżalni i pobliskim placu zabaw. Dzieci wróciły do szkoły zmęczone, ale bardzo zadowolone. Myślę, że będą długo wspominać ten wyjazd.

tekst i foto: p. Magdalena Gębarowska

Skip to content