Wycieczka I klas do Gorlic i Szymbarku

1 czerwca 2022 roku uczniowie klas pierwszych  wraz z wychowawczyniami p. Aliną Skórską, p. Anną Motyką oraz opiekunką z Biura Podróży p. Renatą Kość uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Muzeum Regionalnego PTTK im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.

Było to dla dzieci ekscytujące spotkanie z historią. W muzeum znajdują się naturalnej wielkości postacie figur, które zabrały wszystkich na wycieczkę w czasie do wydarzeń bitwy pod Gorlicami 2 maja 1915 roku. Ekspozycji figur woskowych towarzyszą zbiory broni, mundurowania, numizmatów i dokumentów, a także plastyczna mapa operacji gorlickiej.

Następnie dzieci wraz z opiekunkami udały do skansenu Wsi Pogórzańskiej im. Romana Reinfussa w Szymbarku. W skansenie prezentowane były obiekty charakterystyczne dla budownictwa z obszaru powiatu gorlickiego. Uczniowie mieli możliwość poznania kultury naszego regionu oraz jak kiedyś mieszkali ludzie na wsi i czym się zajmowali.

Dzieci uczestniczyły także w warsztatach tematycznych- malowanie toreb.

Wycieczka bardzo podobała się wszystkim. Uczniowie mogli zobaczyć wiele interesujących budowli i obiektów zarówno w skansenie jak i w muzeum.

Tekst Alina Skórska

Skip to content