Młodzież klas ósmych i siódmej w teatrze

Dnia 09.05.2022 roku klasy ósme oraz siódma wyjechały na wycieczkę do teatru na spektakl pt. ,,Balladyna” w Tarnowie. Z początku wydawało się nam – niewytrawnym koneserom sztuki – że wycieczka będzie nudna, lecz gdy dojechaliśmy na miejsce, było całkiem inaczej.

Na początku rozmawialiśmy o spektaklu nie mogąc się doczekać, kiedy wejdziemy na salę. Zaś po sztuce, czekając już na autobus, dyskutowaliśmy zawzięcie czyja rola nam się najbardziej podobała. Ogólnie scenografia i stroje były pięknie przygotowane. Klasie ósmej bardzo podoba-ły się postacie Chochlika i Skierki .. Spektakl był bardzo humorystyczny, towarzyszyły mu nutki napięcia i strachu.

Przedstawienie wciągnęło nawet tych, którzy znali już losy bohaterów. Minusem było to, że będący na widowni uczniowie z innych szkół nie bardzo wiedzieli, jak zachować się w teatrze. Natomiast nasza młodzież zdała ten egzamin bardzo dobrze. Spektakl wszystkim bardzo się podobał i chcielibyśmy go jeszcze raz obejrzeć.

tekst i foto: Karolina Orłowska

Skip to content