Wycieczka klasy V do Zakopanego

30 maja 2022 roku uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią Krystyną Karp, nauczycielem Pawłem Szurą, opiekunką z Biura Podróży panią Renatą Kość i przewodnikiem wysokogórskim Pawłem Kiełbasą udali się na wycieczkę do stolicy polskich Tatr – Zakopanego. Na trasie przejazdu autokarem mijali miejscowości, miasta, zabytki kultury i przyrody, o których opowiadał im przewodnik. Natomiast w Zakopanem odwiedzili skocznie – Małą i Wielką Krokiew imienia Stanisława Marusarza, stary kościół Matki Boskiej Częstochowskiej przy cmentarzu na Pęksowym Brzysku, kościół na Krzeptówkach – wotum wdzięczności za uratowanie życia Papieża Jana Pawła II.
Największe emocje wzbudziły przejazdy kolejkami: krzesełkową na Butorowy Wierch i linowo-terenową z Gubałówki. Uczniowie odbyli również pieszą wędrówkę Szlakiem Papieskim na Gubałówkę i
Krupówkami. Będąc na Podhalu mogli podziwiać piękno polskich gór, poznawać kulturę i historię swojego regionu.
Wycieczka dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń, pozwoliła jeszcze lepiej się zintegrować i udowodniła, że: „Góry są niezniszczalnymi pomnikami ziemi”.

tekst: Krystyna Karp, foto: Renata Kość, uczniowie klasy 5

Skip to content