Dzień postaci z bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, a także przekazują ważne prawdy życiowe.

Biblioteka szkolna uczciła to święto 9 listopada organizując dla kl. I – III Szkoły Podstawowej między klasowy turniej pod hasłem „ W Krainie Bajek”.

Trzyosobowe drużyny –  reprezentanci każdej klasy odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, rebusy, a także musieli wykazać się sprawnością manualną segregując groch, fasolę oraz słonecznik. Uczniowie udowodnili, że świetnie znają bajki, dlatego turniej zakończył się remisem.

Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do szkoły przebrane za swoją ulubioną postać bajkową i podczas turnieju świetnie się bawiły, dlatego też każdy został nagrodzony słodkim cukierkiem.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6360678375911200945?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content