Spotkajmy się w bibliotece …z pisarzem Bogusławem Michalcem

Dnia 28 listopada 2016 gościł w naszym Gimnazjum Bogusław Michalec.

Jest on poetą, twórcą książek dla dzieci, autorskich przewodników, autorem  piosenek i opowiadań. W 2008 roku za publikację „Polska ginąca” otrzymał nagrodę  im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” przyznawanej za najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej.

Uczniowie klas gimnazjalnych stali się świadkami wywiadu z Bogusławem Michalcem, który przeprowadzał Wojciech Patrzyk. Dowiedzieli się, że pisarz urodził się w Gorlicach, ukończył tamtejsze liceum a obecnie mieszka w Krakowie. Usłyszeli opowieści o pracy w szkolnej gazetce i pierwszych próbach pisarskich. Autor udzielał rad dotyczących  rozpoczęcia przygody z pisarstwem i wszystkich zachęcał do tworzenia. Uczniów zaskoczył sposób pracy autora nad przewodnikiem po południowych Włoszech. Okazało się, że praca pisarza to nie tylko siedzenie przy biurku ale może być wielką przygodą.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6360681066419097009?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content