Igrzyska mitologiczne, czyli jak zainteresować uczniów historią starożytną

W nietypowy sposób uczniowie Zespołu Szkół w Siedliskach spędzili ostatni kalendarzowy dzień zimy. Ich koledzy z klas drugich przygotowali na ten dzień prezentację projektu „Igrzyska mitologiczne, czyli jak zainteresować uczniów historią starożytną”.

Pełne humoru scenki przeplatały się z konkurencjami, których było jak prac Heraklesa – dwanaście. Zawodnicy ubrani w kolorowe koszulki, odpowiadające barwom klubowym kibiców ze starożytnego Rzymu, zmagali się z zagadkami przygotowanymi przez kolegów z klas drugich. Musieli wykazać się m.in. znajomością mitologii greckiej, sprawnością podczas „wyścigu rydwanów”, czy umiejętnością składania z ostrakonów naczyń i odczytywaniem szyfrów. Były konkurencje taneczne, plastyczne i labirynt. Sala gimnastyczna wypełniła się na ten czas „cyklopami”, „tytanami”, „herosami” i oczywiście bogami greckimi, w których wcielili się drugoklasiści przygotowujący projekt edukacyjny.

Zmagania obserwowało jury, do którego bogowie zaprosili swoich nauczycieli oraz koledzy, którzy gorąco dopingowali zawodników. Na zwycięzców czekały wieńce laurowe i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, opiekuna samorządu uczniowskiego i koła SKO p. Pawła Szurę oraz wydawnictwa (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Wydawnictwo Szkolne PWN, Operon). Nad przygotowaniami i przebiegiem prezentacji czuwały opiekunki p. Barbara Sowa i p. Krystyna Stec-Rafa.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/5857444637186439313?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content