„Przyjaciele” – Grzegorz Kasdepke

Gorąco zachęcam Was do przeczytania książki „Przyjaciele” Grzegorza Kasdepke i Miry Stanisławowskiej- Meysztowicz.

Opowiada ona o grupie przyjaciół: Tomku, Pati, Jacku, Ani i Wojtku, którzy mieszkali w Warszawie.przyjaciele

Bohaterem tej książki jest Ania Bujnowicz, która przyjechała ze wsi do stolicy, ponieważ jej tacie zaproponowano tam pracę. Dziewczyna nie umiała odnaleźć się w tym mieście. Brakowało jej wiejskiego klimatu, dawnych kolegów, dziadków. Później udało jej się poznać w Warszawie przyjaciół, a nawet sympatię, o której dowiecie się czytając książkę. Ponieważ Ani brakowało kontaktu z przyrodą ojciec postanowił zrobić jej przyjemność i posadził na środku podwórka kwiatowy klomb, który ożywił to miejsce. Ania wraz z przyjaciółmi pielęgnowała to miejsce. Niestety piękne rośliny zostały zniszczone przez psa sąsiadki. Psiak nie okazał się jednak taki zły, bo gdy Ania pewnego dnia zniknęła, to właśnie on odnalazł ją nad rzeką. Wówczas rodzice Ani podjęli decyzję o wysłaniu córki do dziadków na wieś. Jak dalej potoczyły się niezwykłe losy Ani i jej przyjaciół sprawdźcie sami.

Morał książki jest bardzo prosty: Warto mieć przyjaciół, na których można polegać.

Agnieszka

Skip to content