Klasa 1 z wizytą w Galerii Sztuki BWA SOKÓŁ

Dnia 23 października 2023r. klasa 1 z wychowawczynią Magdaleną Przetacznik oraz Mariolą Ligęza udała się na swoją pierwszą wycieczkę do Nowego Sącza. W programie były zajęcia w Galerii Sztuki BWA, spacer do rynku i ruin zamku.

Po przyjeździe do galerii zostaliśmy serdecznie przywitani przez panią Sylwię, która prowadziła warsztaty. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób dzieła artystów trafiają do galerii, jak przygotowywane są  wystawy oraz jak należy zachowywać się podczas wernisażu. Zobaczyliśmy specjalne przejścia, skrzynie do przewożenia dzieł, dużą windę, piwnice ze  postumentami i ściankami do prezentowania obrazów i rzeźb.

Następnie klasa udała się na spacer w kierunku ratusza. Po drodze dzieci samodzielnie kupiły ulubionego obwarzanka sądeckiego:  z makiem, sezamem lub solą. W czasie przejścia podziwialiśmy urokliwe kamieniczki. Ratusz również wszystkim bardzo się podobał. Przy słonecznej, jesiennej pogodzie ruiny zamku prezentowały się przepięknie.

W wyśmienitych humorach, ze śpiewem klasa wróciła do Siedlisk. Pierwsza wycieczka przeszła do historii. Będzie wspominana jako ciekawe, pełne wrażeń wydarzenie.

tekst i zdjęcia: Magdalena Przetacznik

Skip to content