Konkurs z języka niemieckiego – sukcesy naszej uczennicy

W sobotę 24 marca miał miejsce w Goethe Institut w Warszawie I Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?” organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Wzięła w nim udział uczennica naszej szkoły Martje Prause (kl. IIB) pod opieką nauczycielki języka niemieckiego p. Barbary Sowy. Wcześniej Martje wygrała z najlepszym wynikiem etap regionalny w Rabce-Zdroju organizowany przez Oddział PSNJN Koło Jordanów pod przewodnictwem p. Marzeny Lańczyk. Etap ogólnopolski składał się z dwóch części: test pisemny i egzamin ustny. Nasza uczennica zdobyła w Warszawie tytuł finalistki konkursu uzyskując dziesiąty z najwyższych wyników spośród stu uczniów przybyłych na konkurs z całej Polski. Gratulujemy! Martje Prause jest również finalistką kuratoryjnego Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018, którego uroczyste zakończenie odbędzie się w piątek 13 kwietnia.

 

 

Skip to content