Nasi gimnazjaliści na przeglądzie jasełkowym

Dnia 25 stycznia 2015 r. w auli Centrum Kultury w Bobowej odbył się przegląd zespołów Jasełkowych. O godzinie 15:00 wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół w Siedliskach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III Gimnazjum przedstawieniem pt.: „Jasełka współczesne”. Towarzyszył im zespół gitarzystów wykonujących kolędy i pastorałki. Zespół ten przygotował pan Józef Orłowski, z aktorami pracowali pani Krystyna Stec – Rafa i pan Paweł Szura.

Nasz spektakl odbiegał nieco treścią i formą od innych przedstawień prezentowanych tego dnia. Realia narodzin Zbawiciela Świata łączyły się ze współczesnością, np. Trzej Królowie przybywający do Betlejem zupełnie nieźle prezentowali się w garniturach i krawatach, a aniołowie i śmierć posługiwali się łączem telefonii komórkowej.

Ważną postacią spektaklu okazał się diabeł Rokita, który – został aniołem służącym nowo narodzonemu dzieciątku.

Przedstawienie wniosło pewną dozę humoru, ale także ważne przesłanie: „więc morał taki niech nam zostanie – trza się nawracać, panowie, panie…”.

Po przedstawieniu zebraliśmy brawa zgromadzonej publiczności oraz wiele gratulacji. Oby młodzieży i opiekunom starczyło zapału i energii na kolejne występy.

Krystyna Stec – Rafa

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6108594322325491553?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content