Niezwykła wycieczka klasy 1 do Gorlic

Dnia 23 kwietnia 2024 roku klasa 1 wyruszyła autobusem elektrycznym na wycieczkę do niedalekich, malowniczych Gorlic. Celem naszego wyjazdu było nie tylko zwiedzanie zabytków, ale także poznanie legend i ciekawych miejsc.

Naszą podróż rozpoczęliśmy od zapoznania się z lokalnymi legendami, które przekazywały nam historię Gorlic i jego mieszkańców. Słuchając opowieści o dawnych czasach, rozpoczęliśmy nasz spacer.

Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania wieży na ratuszu. Z góry mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Wnętrze wieży zaskoczyło nas mechanizmem zegara, który nadal działał, pokazywał dokładny czas i grał piękne kuranty.

Nie mogliśmy przegapić okazji do zrobienia zdjęcia z Ignacym Łukasiewiczem na ławeczce, które stanowiło niezapomnianą pamiątkę z naszej wycieczki. Zaskoczyła nas dziura w moście, oglądaliśmy przez nią jadące samochody.

Spacerując po ulicach, podziwialiśmy niezwykłe murale, a szczególnie te przedstawiające owady – hołd dla pamięci ks. Świejkowskiego, który był pasjonatem entomologii. Niezapomnianym przeżyciem było również przejście ulicą Stromą, przy której znajduje się najstarsza gorlicka kapliczka.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było miejsce, gdzie zapłonęła pierwsza uliczna latarnia, co stanowiło istotny moment w historii miasta.

Spacerując po parku miejskim, mieliśmy okazję spotkać się z rzeźbami legendarnych niedźwiadków, które były atrakcją zarówno dla nas, jak i dla mieszkańców.

Na koniec wizyty mieliśmy czas na zabawę na placu zabaw, co było doskonałą okazją do integracji i relaksu po intensywnym dniu zwiedzania.

tekst i foto: Magdalena Przetacznik

Skip to content