Warsztaty „Nie jesteś na sprzedaż”

„Nie jesteś na sprzedaż” – oto tytuł warsztatów profilaktycznych w jakich wzięli udział uczniowie gimnazjum, które odbyły się 24 stycznia 2017 roku w naszej szkole. Głównym celem warsztatów było uświadomienie uczniom, na jakie zagrożenia mogą być narażeni wyjeżdżając do pracy i w jaki sposób mogą zapewnić sobie bezpieczeństwo podejmując ją. Uczniowie zostali również poinformowani, gdzie szukać pomocy, jeśli ktoś zmusza lub nakłania ich do prostytucji, kradzieży czy pracy w nieludzkich warunkach.

Gimnazjaliści biorący udział w spotkaniu wyrazili swoje zadowolenie i podkreślili fakt, że informacje i ostrzeżenia Przedstawiciela Straży Granicznej na pewno będą przydatne, gdy opuszczą mury naszej szkoły i pójdą w nowe nieznane środowisko. Byli również zaskoczeni, jak łatwo można wpaść w pułapkę zastawioną przez handlarzy i znaleźć się w sytuacji zniewolenia i wykorzystania.

Projekt „Improving Poland’s capacity to prevent trafficking in human beings” realizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w partnerstwie z Radą Europy jest kolejnym projektem w naszej szkole, który został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez naszych uczniów.

Barbara Pacion

 

Skip to content