„Po polsku o historii” – X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” odbywa się już od dziesięciu lat w trzech kategoriach: uczniowie młodsi klasy IV – VI, uczniowie starsi VII – VIII w szkołach podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Konkurs jest przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Zwycięzcy etapu szkolnego rywalizują w ramach swojego województwa.

W tym roku etap szkolny odbył się 29 września 2022 (czwartek). Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas V – VIII. Organizatorką etapu szkolnego Konkursu była pani Krystyna Karp, zaś prace oceniała komisja w składzie: pani Krystyna Karp, pani Barbara Zielińska, pani Mariola Ligęza.

O tym, czy nasza szkoła będzie reprezentowana w etapie wojewódzkim, dowiemy się już wkrótce – 19 października.

Skip to content