„Pozostaje tylko proste i płynące z naszych serc słowo: dziękujemy” – Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

13 października 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Pan Dyrektor Wiesław Job powitał obecne na uroczystości Grono Pedagogiczne wraz z Proboszczem księdzem Januszem Psonakiem, pracowników szkoły, nauczycieli emerytowanych oraz panie z Rady Rodziców. Następnie oddał głos uczniom naszej szkoły. Młodzi wykonawcy recytacją, śpiewem i grą na instrumentach uczcili ten wyjątkowy dzień, który jest świętem całej szkolnej społeczności. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili codzienny trud ich pracy i podkreślili swoją wdzięczność za poświęcenie, życzliwość i troskę o dobro wychowanków. Uroczystość i scenografię przygotowały wychowawczynie najmłodszych uczniów w szkole – klas I-III nauczania zintegrowanego.

Korzystając z uroczystej okazji Pan Dyrektor odczytał list z życzeniami od pana Burmistrza Wacława Ligęzy oraz od pani poseł Barbary Bartuś. Życzenia nauczycielom, na ręce pana Dyrektora, złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców –  pani Anna Nowak. Dyrektor szkoły pan Wiesław Job docenił  szczególnie w tym dniu i nagrodził nauczycieli i pracowników szkoły za osiągnięcia w pracy. Natomiast Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich pedagogów okazjonalne pamiątki.

Wspólne spotkanie stało się również okazją do pożegnania dwóch nauczycielek odchodzących na emeryturę. Po przepracowaniu 36 lat odeszła pani Anna Motyka, zaś po 35 latach pracy – pani Renata Rzepka.  Pan Dyrektor w swoim przemówieniu przypomniał przebieg pracy obu pań nauczycielek. Zawracając się do nich podziękował za wieloletnią pracę, za tworzenie miłej atmosfery, za serce włożone w edukację i wychowanie wielu pokoleń młodych ludzi, za serdeczność, przyjaźń i otwartość oraz za wsparcie w codziennej pracy. Wyraził swoje uznanie i wdzięczność za to, że przekazywały młodym ludziom wszystko to, co najlepsze, co pozwoliło również kształtować dobry wizerunek naszej szkoły:

„Pani Anno, Pani Renato! Pozostawiacie Panie za sobą mocny ślad oddania i owocnej służby najmłodszemu pokoleniu – uczniom oddziału przedszkolnego, zerówki oraz klas 1 -3 nauczania zintegrowanego naszej szkoły. Ślad ten jest tym trwalszy, że zaznaczony został przez nauczycielki posiadające w sobie ogromny ładunek ciepła, dobra i szlachetności. Przez osoby wrażliwe na potrzeby tych najmłodszych, osoby zawsze uśmiechnięte i gotowe do współpracy, którym na sercu leżało dobro całej naszej społeczności szkolnej oraz środowiska lokalnego. […]  Jak wyrazić uznanie, wdzięczność za to, że byłyście, że dawałyście nam z siebie wszystko to, co najlepsze – całej naszej szkolnej rodzinie? Pozostają tylko proste i płynące z naszych serc słowa: „DZIĘKUJEMY”.  Odchodzicie na zasłużoną emeryturę, niech będzie ona dla Was czasem nadal aktywnym. Żyjcie najpiękniej – teraz bez ograniczeń czasowych, dbajcie o siebie, spełniajcie się i nie zapominajcie o nas” – zakończył życzeniami przemówienie pan Dyrektor.

Była to bardzo wzruszająca uroczystość. Pani Ania i Pani Renata dziękowały za współpracę nauczycielom, Panu Dyrektorowi i Rodzicom. Podkreślały, że będą pamiętać o wszystkich wspaniałych chwilach spędzonych w szkole ze swoimi wychowankami, wśród życzliwych i pomocnych rodziców oraz koleżanek i kolegów.

Tekst: Alina Skórska, Foto: Paweł Szymanek, Damian Rafa

Skip to content