Wycieczka klas IV – VI do Krakowa z rządowego projektu „Poznaj Polskę”

We wtorek, 4 października, uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd odbył się dzięki staraniom i dofinansowaniu Burmistrza Miasta Bobowa do Rządowego Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

W wycieczce wzięło udział 42 uczniów z klas IV – VI pod opieką wychowawców i nauczycieli: p. Krystyna Karp, p. Barbary Pacion i p. Pawła Szury. Program obejmował zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu (komnaty królewskie), Sukiennic, a także Galerii Sztuki Polskiej znajdującej się w Sukiennicach.

Wycieczka wzbogaciła wiedzę historyczną uczestników na temat zabytków Krakowa, a także malarstwa portretowego, batalistycznego i rodzajowego. Największe zainteresowanie wzbudziła oglądana na zamku Sala Poselska, zwana też salą Pod Głowami, której nazwa związana jest rzeźbami głów znajdującymi się w kasetonach sufitu. Uczniowie byli również zdumieni rozmiarami podziwianych obrazów Jana Matejki, które znajdują się w galerii nad Sukiennicami.

W dokumentacji wycieczki wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

tekst: p. Krystyna Karp; foto: p. Barbara Pacion, p. Paweł Szura

Skip to content