Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego ,,Czytam, znam, rozumiem’’,

7 kwietnia 2022 r. w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie czytelniczym ,, Czytam, znam, rozumiem’’, organizowanym przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie wraz z Katedrą Filologii Polskiej, III Liceum Ogólnokształcącym i Miejską Biblioteką Publiczną im. J. Słowackiego.   Uczennice naszej szkoły Nicola Barczyk oraz Milena Wojna odniosły w nim duży sukces.

Nicola Barczyk została LAUREATKĄ konkursu uzyskując ponad 80% możliwych do zdobycia punktów, natomiast Milena Wojna otrzymała tytuł FINALISTKI.

To już czwarta edycja tego konkursu.  W tym roku w eliminacjach szkolnych udział wzięło ponad 460 uczniów z 62 szkół. Do II etapu konkursu zakwalifikowało się 91 uczniów i to oni 18 marca rozwiązywali test, podczas którego została  wyłoniona grupa finalistów. Finaliści jeszcze tego samego dnia przystąpili do drugiej części tego etapu konkursu. Ich zadaniem było napisanie wypowiedzi argumentacyjnych na dwa tematy związane z lekturami wybranymi na tegoroczną edycję: Panem Tadeuszem Adama Mickiewicza, Quo vadis Henryka Sienkiewicza oraz Bajkami robotów Stanisława Lema.

Finalistce i  laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem naukowym uczennic była pani bibliotekarka mgr Mariola Ligęza.

Skip to content