Spotkanie świąteczne

22 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały one przygotowane przez uczniów klasy I oraz II a wraz z wychowawczyniami p. Lucyną Gawlik- Bajorską oraz p. Aliną Skórską. Przedstawienie rozpoczęło się wystąpieniem uczennic klasy IV, które zaprosiły do obejrzenia jasełek oraz wspólnego kolędowania.

Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe. Było śmiesznie i wzruszająco. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, trzej królowie, pasterze, aniołki, wół, osioł oraz owieczki. Były także nawiązania do współczesności. Spektakl zawierał zarówno części mówione jak i śpiewane – widzowie mogli usłyszeć znane kolędy wykonywane przez uczniów na instrumentach muzycznych. Przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez zebranych i nagrodzone gromkimi brawami.  Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor, który złożył wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Z życzeniami w imieniu Rady Rodziców wystąpiły również panie Anna Nowak, Dorota Rutka i Elżbieta Kowalska.

Tekst: Alina Skórska, Foto: Barbara Sowa

Skip to content