Święto Patrona Szkoły

Dnia 15 września przypadła pierwsza rocznica nadania imienia i poświęcenia sztandaru Szkole Podstawowej w Siedliskach. Patronem placówki jest nasz rodak i absolwent szkoły – ks. Jan Rec – „człowiek niezwykłej miary, oddany Bogu i ludziom bez reszty”. Piątek 15 września bieżącego roku był dla naszej szkoły i środowiska dniem bardzo uroczystym. O godzinie 9 społeczność szkolna i mieszkańcy Siedlisk zgromadzili się w kościele parafialnym na uroczystej Mszy świętej celebrowanej przez ks. proboszcza Władysława Skoczenia i ks. katechetę Pawła Zawiślana. Kazanie ks. proboszcza nawiązywało do postaci wielkiego rodaka. Po Mszy świętej przemaszerowaliśmy do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się część artystyczna pod hasłem: „Serce wielkie nam daj”.

Program przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką pani Krystyny Karp i Krystyny Stec- Rafy. Oprawa muzyczna w wykonaniu chóru pod batutą pana Józefa Orłowskiego uświetniła przebieg uroczystości. Były wspomnienia, wiersze, piosenki… W tle spoglądały na nas anioły z dekoracji wykonanej pod nadzorem pani Agnieszki Śliwy-Klary. Wśród zaproszonej publiczności była obecna przedstawicielka rodziny księdza Jana – pani Urszula Domin, miejscowi księża, pani Maria Zarzycka radna wsi Siedliska oraz nauczyciele emerytowani.

Przed nami jeszcze wiele tak wspaniałych dni łączących pokolenia , wspomnień o człowieku wielkiego serca i autorytetu.

K. Stec-Rafa

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6465934677230293633?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content