Konkurs Pięknego Czytania – etap szkolny

Dnia 17 stycznia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas V, VI, VII szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Do konkursu, przystąpili uczestnicy wyłonieni w klasowych eliminacjach. Byli to: Anita Fryczek, Aleksandra Laskowska, Daria Ligęza, Natalia Marszał ze szkoły podstawowej oraz Wiktoria Fryczek, Gabriela Rymek, Oliwia Górska, Karolina Madej, Kacper Pruś, Gabriela Ligęza, Martyna Michalik, Karolina Rafa z gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie fragmentu ulubionej książki, zawierającego opis i dialog. Ocenie podlegały: dykcja, interpretacja tekstu, zachowanie limitu czasu (do 3 minut). Uczestników oceniało jury w składzie: Monika Kopiec z Biblioteki Publicznej w Siedliskach, Krystyna Karp, Krystyna Stec- Rafa- nauczycielki języka polskiego oraz Magdalena Przetacznik z biblioteki szkolnej.

Decyzją jury zwyciężczynią konkursu w kategorii klas V- VII została Daria Ligęza oraz Aleksandra Laskowska, zaś w kategorii klas gimnazjalnych Wiktoria Fryczek. Będą one reprezentować naszą szkołę w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w Krakowie.

Nagrodzeni zostali również Aleksandra Laskowska (II miejsce) i Anita Fryczek (III miejsce) w kategorii klas V- VII oraz Kacper Pruś (II miejsce), Karolina Rafa (III miejsce) i Gabriela Rymek (wyróżnienie) w kategorii klas gimnazjalnych.

Dnia 18 stycznia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I- IV szkoły podstawowej. Zasady konkursu były takie same. Do konkursu  zakwalifikowali się: Franciszek Bajorski, Zuzanna Ligęza, Dawid Barczyk, Judyta Urbanek, Alicja Obrzut, Hubert Hadała, Nicola Barczyk, Karolina Orłowska, Emilia Sowa, Karolina Job. Uczestników oceniało jury w składzie: Monika Kopiec z Biblioteki Publicznej w Siedliskach, Małgorzata Laskowska, Anna Motyka, Renata Rzepka- nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej oraz Magdalena Przetacznik z biblioteki szkolnej. Nauczyciele nie oceniali swoich uczniów.

Zwycięzcą konkursu w kategorii klas I-II został Franciszek Bajorski, zaś w kategorii klas III- IV Karolina Orłowska. Będą oni reprezentować naszą szkołę w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w Krakowie.

Nagrodzeni zostali również Judyta Urbanek (II miejsce w kategorii klas I- II), Hubert Hadała oraz Karolina Job (II miejsce w kategorii klas III- IV)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknego czytania przygotowanych tekstów

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6517889152575958737?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content