Warsztaty artystyczne w Liceum Sztuk Plastycznych

W tym roku uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Dzieckiem być” zorganizowanym przez Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. I etap odbył się pod kierunkiem P. Agnieszki Śliwa-Klara.  Uczniowie zakwalifikowani przez profesorów i artystów do drugiego etapu to Patrycja Hojnor kl. 7, Małgorzata Dziedzic kl. 6, Sebastian Osika kl. 6 oraz Urszula Bienias  kl. 5.  Reprezentowali oni naszą szkołę w Tarnowie. W  wycieczce do Liceum Sztuk Plastycznych wzięli udział wszyscy uczestnicy konkursu  naszej szkoły. Uczniowie liceum oprowadzili nas po placówce, a profesorowie opowiedzieli o pracowniach artystycznych i perspektywach zawodowych młodych twórców. Po zwiedzaniu szkoły nasi laureaci przystąpili do kolejnego etapu, a pani Agnieszka Śliwa-Klara uczestniczyła w warsztatach dla nauczycieli przedmiotów artystycznych. Po zakończeniu zwiedzania pracowni plastycznych, część grupy wraz z panią Barbarą Pacion, pojechała na seans filmowy pt. „Igrzyska Śmierci”, który miał miejsce w Multikinie.

tekst&foto: p. Agnieszka Śliwa-Klara

Skip to content