Wycieczka do pijalni czekolady w Korczynie.

W dniu 4 listopada 2021r.  klasy I-III wraz z wychowawczyniami p. Aliną Skórską, p. Anną Motyką, p. Małgorzatą Laskowską oraz p. Lucyną Gawlik- Bajorską wybrały się na wycieczkę do wytwórni czekolady firmy M. Pelczar Chocolatier w miejscowości Korczyna. Na miejscu czekało na dzieci wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach czekoladowych. Poznały proces produkcji czekolady. Mogły również skosztować ziaren kakaowca i miazgi oraz obserwować proces mielenia i oczyszczania ziaren. Dzieci miały możliwość zobaczyć 3 metrowe drzewo kakaowca oraz największą w Polsce fontannę czekolady. Kolejną atrakcją było zdobienie tabliczek czekolady oraz lizaków według własnego pomysłu. W trakcie warsztatów uczniowie degustowali różnego rodzaju czekolady. Podsumowaniem warsztatów był film pt. „Pochodzenie kakao” oraz „Historia kakao i czekolady”. Następnie zwiedzały wnętrze pijalni, które urządzone jest w stylu starej fabryki. Mogły zobaczyć maszyny i urządzenia do produkcji czekolady.

Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały upominki-  własnoręcznie wyprodukowane czekolady i lizaki. Ta słodka wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Tekst i foto: Alina Skórska

Skip to content