„Poznaj Polskę”, czyli klasy trzecie na wycieczce w Krakowie

10.10.2022 roku klasy 3a oraz 3b z wychowawczyniami: panią Małgorzatą Laskowską i Magdaleną Przetacznik udały się na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd został zorganizowany dzięki dofinansowaniu z programu MEiN oraz burmistrza gminy Bobowa.

Klasy trzecie wyruszyły szlakiem krakowskich legend. Wędrówkę po Krakowie rozpoczęliśmy od Smoczej Jamy pod Wawelem, potem poszliśmy na wzgórze podziwiać Zamek Królewski i Katedrę. Następnie drogą królewską udaliśmy się w do rynku, by uczestniczyć w otwarciu ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim i wysłuchać hejnału z wieży kościoła. W sukiennicach zatrzymaliśmy się, by kupić pamiątki i obserwować gołębie. Oczywiście każdy skosztował krakowskich obwarzanków tradycyjnie przygotowanych:  najpierw gotowanych, a następnie pieczonych.

Po wypoczynku przy obiedzie pojechaliśmy do Ogrodu Doświadczeń im. S. Lema. Piękna złota jesień sprawiła, że zajęcia w parku były ekscytującym i niezwykłym przeżyciem. Najpierw odbyła się niecodzienna lekcja pełna ciekawych doświadczeń z fizyki. Potem  uczniowie sami mogli bawiąc się odkrywać zasady fizyczne i wykonywać doświadczenia.

Zmęczeni, pełni wrażeń wróciliśmy do Siedlisk.

Tekst i foto: Magdalena Przetacznik

Skip to content