Wycieczka klas 3 do zamku Stara Baśń w Grybowie

We wtorek, 16 maja uczniowie klas 3a oraz 3b wraz z wychowawczyniami: Małgorzatą Laskowską i Magdaleną Przetacznik wyruszyli na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę. Celem podróży był zamek Stara Baśń w Grybowie. Od samego przyjazdu na miejsce, na dzieci czekały przygotowane przez właścicieli zamku i animatorów  niespodzianki.

Uczniowie z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się co to jest rekonstrukcja budowli oraz jakie były  zwyczaje ludzi mieszkających w starodawnych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była magiczna historia.

Każdy kto marzył o tym, żeby przenieść się w krainę baśni i zamienić się w księżniczkę lub zostać pasowanym na rycerza, miał do tego okazję. W czasie zajęć można było przymierzać średniowieczne stroje, założyć elementy zbroi ,  nauczyć się dworskiego ukłonu, zatańczyć średniowieczny taniec, rywalizować w turnieju na kopie oraz spróbować własnoręcznie wykonanego podpłomyka.

Pobyt na zamku pozwolił przenieść się do czasów naszych przodków i wziąć udział w lekcji średniowiecznej historii na wesoło. Po trudach aktywnego i pełnego niespodzianek zwiedzania zamku i zabaw zakupiliśmy pamiątki, wrzucili grosik do fontanny życzeń i w świetnych nastrojach wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Tekst i foto: Magdalena Przetacznik

Skip to content