XIV Gminny Konkurs Ekologiczny

W dniu 4 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Siedliskach zorganizowano XIV Gminny Konkurs Ekologiczny pt. „Rośliny użyteczne w życiu i gospodarce człowieka”. W konkursie udział wzięło 35 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszej gminy. Na czas oceniania testu uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego im. K. i W. Tomków w Ciężkowicach.

Przygotowaniem konkursu zajęli się: Burmistrz Bobowej mgr inż. Wacław Ligęza, Liga Ochrony Przyrody oddział w Gorlicach oraz Zespół Szkół Siedliskach. Zaszczyt rozpoczęcia konkursu przypadł pani Grażynie Kurzawa – prezes Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach.

W Komisji Konkursowej zasiedli: pan Tomasz Tarasek – Radny Gminy Bobowa, pani Barbara Falisz – Inspektor Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej oraz nauczyciele przyrody i biologii z okolicznych szkół.

Spośród uczestników konkursu Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce Konrad Warzecha (SP Bobowa)
II miejsce Jolanta Turek (SP Bobowa)
III miejsce Radosław Sus (SP Wilczyska)

w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce Konrad Agata Mucha (Gimnazjum Siedliska)
II miejsce Patrycja Wojtowicz (Gimnazjum Bobowa)
III miejsce Grzegorz Chmura (Gimnazjum Bobowa)

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce Kinga Kloc (ZSO Bobowa)
II miejsce Anna Abram (ZSO Bobowa)
III miejsce Rafał Tabiś (ZSZ Bobowa)

Nagrody i dyplomy wręczyli:
Pani Zdzisława Iwaniec- sekretarz gminy
Pan Stanisław Siedlarz- Przewodniczący Rady Miejskiej
Pan Wiesław Job- dyrektor ZS w Siedliskach

Na zakończenie Dyrektor Zespołu Szkół w Siedliskach mgr Wiesław Job w imieniu wszystkich nagrodzonych podziękował Burmistrzowi Bobowej za ufundowanie nagród i wyjazdu do muzeum przyrodniczego w Ciężkowicach.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/5998411783697052753?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content