Bale karnawałowe najmłodszych

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym w grupie sześciolatków dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, jednorożce, pszczółki, koty, Batmanów, żołnierzy, supermenów, nietoperzy czy nindże, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek, jak Kubuś Puchatek czy Syrenka. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Każde dziecko otrzymało także pamiątkowy dyplom.

Dziękuję również rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie sali, strojów oraz słodkiego poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok, na który już czekamy z niecierpliwością.

tekst i foto: Beata Janus

W grupie 4-5-latków również dnia 8 lutego 2022 r. odbył się bal karnawałowy. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji oraz słodki poczęstunek. Zarówno cztero- jak i pięciolatki wcieliły się w role magicznych postaci z bajek, królewien, policjantów, piratów i superbohaterów. Tego dnia było dużo radości, zabaw, konkursów i tańców.

tekst i foto:  Magdalena Gębarowska

 

Skip to content