Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych

W czasie kiedy nasi przyszli absolwenci przygotowywali się jeszcze do egzaminów, naszą szkołę odwiedzali goście ze szkół ponadpodstawowych, aby zapoznać ósmoklasistów z ofertą tychże szkół. Gościliśmy Państwa ze szkół: ZSOiZ im. I.J. Paderewskiego w Ciężkowicach, z ZSZ im. S. Wyspiańskiego z Bobowej, z ZSO im. H. Sienkiewicza w Bobowej oraz szkół ponadpodstawowych z Gromnika i z Grybowa. Następnie nasi uczniowie wraz z Wychowawcami odwiedzili w/w szkoły, by na miejscu przekonać się o atmosferze panującej w nich oraz poznać bazę dydaktyczną jaką one dysponują. Wybierali się również indywidualnie, aby zapoznać się z ofertą np. szkół  gorlickich.

Dnia 07.04.2022 r. udaliśmy się na dzień otwarty w Ciężkowicach. Zostaliśmy tam bardzo miło przywitani i okazało się, że bardzo miła atmosfera tam jest. Zwiedziliśmy kilka sal lekcyjnych, ale niestety czas nas gonił. Byliśmy w szatniach, w klasie hotelarstwa, gdzie spotkaliśmy Panią Jowitę, którą już znaliśmy, gdyż odwiedziła nas w Siedliskach razem z Panem Dyrektorem. Zwiedziliśmy także salę chemiczną, gdzie zostały zaprezentowane nam dwa eksperymenty, a my odpowiadaliśmy na pytania z “Koła Tortur”. Obejrzeliśmy również pokaz udzielania pierwszej pomocy. Odpoczywaliśmy w strefie relaksu, jaką  mają tam uczniowie na korytarzu szkolnym (kanapy w otoczeniu zieleni), gdzie Pani, która nas oprowadzała opowiedziała nam jeszcze kilka słów na temat tej szkoły. Po kilkuminutowym odpoczynku przeszliśmy się do nowoczesnej sali informatycznej i tu nasz spacer się nie skończył. Odwiedziliśmy jeszcze salę fryzjerką, drugą salę informatyczną i salę geograficzną, gdzie mogliśmy skorzystać z okularów VR (wirtualnej rzeczywistość). Na samym końcu czekała nas miła niespodzianka, ponieważ udaliśmy się do kuchni, gdzie zostaliśmy poczęstowani mini-pizzą, różnymi słodyczami i najlepszymi lodami na świecie 🙂 Z niechęcią opuszczaliśmy to miejsce .

tekst: Julita Martuś, foto ZSOiZ Ciężkowice

30 maja, we wtorek, obydwie klasy ósme odwiedziły tym razem szkoły bobowskie. Na dniach otwartych w ZSZ w Bobowej uczniowie klas ósmych spisali się na medal , w dosłownym tego słowa znaczeniu. W każdej z odbywających się tam konkurencji nasi uczniowie zajmowali miejsca na podium. I miejsce w konkursie na najciekawszą kanapkę: Karolina Job, Emilia Kotowicz oraz Marysia Zielińska. II miejsce w konkurencji pompowania koła: Wojciech Skrobot. I, II i III miejsce w konkursie na najlepiej wykonany warkocz:  Kinga Chorąży, Milena Wojna oraz Wiktoria Warzecha. Odbył się również konkurs wiedzy ogólnej na Kahoot!, gdzie też nie zabrakło naszego reprezentanta na podium. III miejsce zdobyła Patrycja Kopacz. Atrakcją była niewątpliwie możliwość zasiadania za kierownicą kabrioletu i powciskania gazu do dechy, by usłyszeć piękny ryk silnika 😀

tekst, foto: mgr Jolanta Forczek

Skip to content