Dzieląc się miłością jak opłatkiem…

Jest w naszej szkole zwyczaj, że w tygodniu poprzedzającym święty Bożonarodzeniowy czas spotykamy się tutaj – starsi i młodsi, by wspólnie podzielić się opłatkiem radości, miłości i nadziei…” zabrzmiały dziś w szkole w Siedliskach słowa rozpoczynające kolejną Wigilię dla Seniorów.

Rodzice i uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali spotkanie opłatkowe dla starszych, często samotnych mieszkańców naszej miejscowości. Podczas uroczystego spotkania nie zabrakło władz samorządowych, radnych i emerytowanych nauczycieli. Zaproszonych gości powitali dyrektor szkoły Wiesław Job i przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Fryczek: burmistrza Bobowej pana Wacława Ligęzę, sekretarz Urzędu Miasta panią Zdzisławę Iwaniec, przewodniczącego Rady Miasta pana Stanisława Tabisia, sołtysa Siedlisk pana Zdzisława Górkę, radne wsi Siedliska panie Marię Zarzycką i Ewę Truchan oraz ks. Pawła Zawiślana. Część artystyczną rozpoczęły tańce w wykonaniu dzieci z klas trzecich przygotowanych przez wychowawczynie (i pomysłodawczynie spotkań wigilijnych) Elżbietę Bek i Małgorzatę Bogusz. Prawdziwą ucztą dla ducha był jednak spektakl przygotowany przez uczniów klas drugich gimnazjum realizujących projekt edukacyjny. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Krystyny Stec-Rafa, Grzegorza Bogusza i Daniela Durlaka wystawili sztukę „Narodziny Boga”. Zrobili to w bardzo niekonwencjonalny sposób – za pomocą teatru cieni. Nie oglądając twarzy aktorów, lecz jedynie ich postaci, zobaczyliśmy na nowo historię Narodzenia Pańskiego. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem odegrali swoje role. Towarzyszyła im nastrojowa muzyka kanadyjskiego kompozytora Mychaela Danny i piękna scenografia przygotowana również w ramach projektu przez drugoklasistów pod opieką pań: Ewy Dziedzic i Renaty Chmielowskiej. Wspólne łamanie opłatkiem i  wiele dobrych życzeń popłynęło z serca do serca zanim zebrani zasiedli do wigilijnego posiłku. Pięknie ubrane stoły, smaczne dania i prezenty w postaci słodkich choinek – tak wiele trudu włożyli też rodzice, by ten wieczór był naprawdę wyjątkowy. Zapraszamy do obejrzenia fotografii upamiętniających te chwile i krótkich relacji filmowych

https://www.facebook.com/zssiedliska/videos/1893267207568523

https://www.facebook.com/zssiedliska/videos/1893279960900581

https://www.facebook.com/zssiedliska/videos/1893317504230160

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6364722754661708321?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content