Dzień Bezpiecznych Mediów

6 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.

W naszej szkole 25 marca zorganizowaliśmy wydarzenie – Dzień Bezpiecznych Mediów. Złożyły się na nie w tym dniu

  • spektakl profilaktyczny „Obecni…Nieobecni” w wykonaniu Grupy Teatralnej T2T

  • pogadanki i quizy w klasach 1 – 3 oraz i wielkie malowanie u przedszkolaków i zerówki
  • quiz wiedzy o bezpieczeństwie w internecie przygotowany przez informatyka p. Pawła Szurę
Skip to content