Klasa VII na kurierskim szlaku

Ostatnie dni października uczniowie klasy VII po opieką wychowawczyni p. Barbary Sowy i p. Elżbiety Ligęzy spędzili w Jodłówce Tuchowskiej. Pobyt rozpoczął się wspólnym śniadaniem, po którym integrowali się na warsztatach z panią psycholog. Następnie udali się z przewodnikiem na zwiedzanie Jodłówki i poznawali miejscowe legendy oraz historie rozsianych licznie na tej ziemi kapliczek wotywnych. Mieli okazję podziwiać jedną z nielicznych zachowanych w Europie latarni kupieckich. Kolejnymi atrakcjami tego dnia były ćwiczenia na siłowni i ognisko. Po nocy, która minęła wszystkim bardzo szybko, przyszedł czas na wspólną rozgrzewkę i po śniadaniu – na dłuższą wyprawę. Pod opieką przewodników wyruszyli szlakiem kurierów z II wojny św. na Ratatówki, miejsce upamiętnione walkami Batalionu AK „Barbara”, gdzie wysłuchali historię walk partyzantów oraz usłyszeli m.in.  o „ostrzelanej mszy” na górze Brzance. Z umieszczonej tam wieży widokowej podziwiali tereny przyległe do Jodłówki oraz posilali się gorącą czekoladą w bacówce. Lekcji historii towarzyszyła też lekcja biologii, kiedy schodząc z góry podziwiali piękno jesiennej przyrody i wielu gatunków porostów. Zmęczeni, ale i zadowoleni spędzili resztę dnia biorąc udział w grach i w quizie ekologicznym, gdzie popisywali się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i zachęcamy do odwiedzin tego położonego niedaleko nas pięknego miejsca.

Barbara Sowa

Skip to content