Klasy drugie i trzecia Poznają Polskę- wycieczka do Nowego Sącza

Już za nami wycieczka do Galicyjskiego Miasteczka oraz Parku Etnograficznego w Nowym Sączu, której celem było przybliżenie uczniom życia w mieście i na wsi 100 lat temu. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas 2a, 2b oraz 3 pod opieką pań: Małgorzaty Laskowskiej, Magdaleny Przetacznik oraz Anny Motyki. Była ona efektem realizacji programu Poznaj Polskę dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki oraz Burmistrza Bobowej .

Mimo, że jesienna pogoda dawała się we znaki, humory dopisywały. Oglądnęliśmy repliki domów mieszczańskich, ratusza, karczmy i remizy strażackiej . Dzieci szczególnie zaciekawiła stara apteka, zakład fotograficzny, krawiecki, fryzjerski i poczta. Każdy mógł zobaczyć jak pracowali dawni rzemieślnicy. W Sądeckim Parku Etnograficznym odtworzona została dawna wieś sądecka, prezentująca budownictwo oraz życie codzienne wszystkich grup ludności zamieszkujących te tereny. Obiekty są oryginalne – zostały przeniesione z macierzystych wsi. Po tej niezwykłej lekcji historii udaliśmy się na obiad.  Gorący posiłek i herbata z cytryną dodały sił, by wesoło, ze śpiewem i muzyką wrócić do szkoły.

Magdalena Przetacznik

Skip to content